DORADZTWO HR, BIZNESOWE, PODATKOWE​

APMM GROUP od wielu lat pomaga firmom w doborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej, pomaga także w przygotowaniu spółek celowych, które chcą skutecznie aplikować o środki unijne, dobierając formę prawną i sposób opodatkowania.

Eksperci APMM GROUP przygotują za Ciebie wszystkie dokumenty założycielskie, pomogą dobrać odpowiedni rodzaj rozliczenia podatkowego, poinformują o możliwościach wsparcia czy ulgach podatkowych.

Jeśli prowadzić już  działalność gospodarczą, eksperci APMM wesprą Cię w skutecznym rozwoju biznesu, począwszy od uzyskania kredytu i odpowiedniego przygotowania przedsiębiorstwa w tym zakresie, poprzez  restrukturyzację obecnego finansowania (np. z wielu banków celem poprawy rentowności, płynności, zmiany niekorzystnych zapisów umów kredytowych albo w przypadku niezadowolenia klienta ze współpracy z obecnym bankiem).

Eksperci APMM przeanalizują Twoje obecne zapisy umów kredytowych (w przypadku np. chęci zwolnienia zabezpieczeń, zmiany formy prawnej spółki,  zmiany udziałowców, wypłaty dywidendy mimo zakazu w umowie, niespełniania warunków obecnych umów kredytowych, grożących restrukturyzacją).

Jeśli prowadzisz już  działalność badawczo- rozwojową APMM GROUP pomoże Ci jak skorzystać z ulgi rozwojowej, innowacyjnej i robotyzacyjnej.

ULGA B+R jest  instrumentem wsparcia działalności badawczo rozwojowej, który w ostatnich latach zyskuje na atrakcyjności za sprawą korzystnych zmian w kalkulacji kosztów do odliczenia. W wyniku wejścia w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej od 1 stycznia 2018 r. każdy przedsiębiorca prowadzący prace B+R może odliczyć do 100% poniesionych nakładów. Ulga B+R jest wyjątkowo atrakcyjnym instrumentem wsparcia działalności innowacyjnej, niewymagającym skomplikowanej procedury aplikacyjnej. Przedsiębiorca na podstawie poniesionych w danym roku podatkowym nakładów na działalność badawczo-rozwojową oblicza wartość ulgi B+R, która pomniejsza podstawę opodatkowania.

Od 1 stycznia 2019 r. podmioty działające w sektorze badawczo – rozwojowym, oprócz ulgi B+R, mogą wykorzystać całkowicie nowy sposób opodatkowania przychodów z prawnie chronionej własności intelektualnej – tzw. Innovation Box lub IP BoxCelem rozwiązania jest wspieranie działalności podmiotów, które prowadzą działalność polegającą na wytwarzaniu, rozwijaniu, ulepszaniu kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Dzięki nowemu sposobowi rozliczenia się przedsiębiorcy mogą stosować bardzo korzystną stawkę podatku wynoszącą 5 % podstawy opodatkowania, zamiast standardowych stawek podatku dochodowego. Taki sposób rozliczenia pozwala uzyskać znaczące oszczędności osiągające od 13 % do 27 % w płaconych podatkach z tytułu podatku dochodowego.

Obszary kompetencji w zakresie możliwości zastosowania ULG:

  • ocena możliwości wdrożenia ulg,
  • doradztwo w zakresie prowadzenie ewidencji rachunkowej,
  • identyfikacja dochodów lub kosztów kwalifikowanych,
  • dbałość o pełne bezpieczeństwo korzystania z ulgi poprzez wystąpienie o indywidualne interpretacje. 

Eksperci APMM GROUP i pomogą Ci w rekrutacji i znalezieniu odpowiedniego pracownika do Twojej firmy. Kapitał ludzki to istotny element każdego biznesu, a znalezienie odpowiedniej osoby do Twojej organizacji wymaga czasu, zaangażowania i doświadczenia. Eksperci APMM GROUP zrobią to za Ciebie- wyszukają, przeszkolą i załatwią wszelkie formalności, aby Twoja firma otrzymała gotowego kandydata na wybrane stanowisko. 

Planujesz wejść na rynki zagraniczne? Eksperci firmy pomogą przygotować dla Twojej firmy efektywny model biznesowy i połączyć ze specjalistami,  którzy skutecznie pomogą wejść z Twoim produktem na rynek międzynarodowy. Będziesz miał możliwość skorzystania z dotacji na wyjazdy zagraniczne, misje gospodarcze czy targi branżowe na całym świecie.

APMM GROUP pomoże rozwijać się Twojemu biznesowi poprzez skuteczne doradztwo (hr, biznesowe, podatkowe i prawne) poprzez zastosowanie optymalizacji podatkowej, dzięki której będziesz miał możliwość dalszego rozwoju i poszerzania rynków zbytu.

Sprawdź możliwości dofinansowania dla Twojej firmy!

2022 © APMMGROUP.COM Wszystkie prawa zastrzeżone.