Misją fundacji CTI jest łączenie środowiska biznesu oraz nauki, w celu ułatwienia komunikacji, współpracy i wymiany wiedzy między tymi sektorami.
Nasza wizja: w Fundacji CTI innowacyjne pomysły, technologie oraz wyniki badań przekazywane są do praktycznego zastosowania w biznesie, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności.
Fundacja tworzy klaster STARTUP CTI in Poland, który zrzesza startupy, sprawując nad nimi opiekę mentorską i uczestnictwo w wyjazdach studyjnych.
CELE FUNDACJI:
- Za cel fundacji określa się:
- Propagowanie oraz popularyzację rozwiązań promocyjnych, innowacyjnych oraz ekologicznych związanych z wykorzystaniem zielonej energii oraz poprawą efektywności energetycznej w usługach, przemyśle, wytwarzaniu dóbr, tworzeniu procesów itp.
- Wsparcie przedsiębiorstw w tworzeniu, wdrożeniu, opracowaniu innowacji oraz wdrażaniu rozwiązań cyfrowych, nowych technologii, Przemysłu 4.0, zazielenieniu i eko – efektywnym zarządzaniu
- Realizacja, wsparcie oraz inicjacja postaw innowacyjnych oraz przedsiębiorczych wśród jednostek sektora publicznego oraz prywatnego.
- Prowadzenie wszechstronnych działań na rzecz lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego ośrodków nauki oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki krajowej i na eksport,
- Analizowanie wyników badań własnych oraz innych badań naukowych nad innowacjami,
- Prowadzenie badań nad transferem innowacji oraz jego zależnością pomiędzy gospodarką państwową i zjawiskami gospodarczo – społecznymi.
- Uczestnictwo, a także organizacja wydarzeń naukowych krajowych, regionalnych oraz międzynarodowych promujących innowacje, transfer innowacji oraz współpracę B+R z biznesem.
- Uczestnictwo, a także organizacja misji zagranicznych, targów i innych eventów promujących innowacje oraz nowe technologie
- Prowadzenie działań na rzecz stymulowania i promowania innowacyjności oraz wielokierunkowego rozwoju przedsiębiorczości
- Wspieranie inicjatyw oraz ich inicjowanie na rzecz budowy organizacji zrzeszających ośrodków B+R, przedsiębiorców zainteresowanych innowacjami.
- Promocja oraz propagowanie innowacyjności oraz postaw innowacyjnych jako wsparcie badań naukowych w uczelniach wyższych w krajach europejskich.
- Promocja oraz wspieranie badań naukowych i ich wyników w zakresie ekonomicznych i procesowych aspektów działalności gospodarczej.
- Wspieranie i organizowanie projektów badawczych, informacyjnych kształceniowych i wydawniczych służących zdobywaniu i upowszechnianiu wiedzy
- Wzmacnianie rynku pracy i aktywizowania osób fizycznych oraz organizacji i przedsiębiorców przez nowoczesne formy rozwoju przedsiębiorstw oraz prawidłowy transfer innowacji w tym edukacji i szkoleń
- Wsparcie działalności organizacji, których celem statutowymi są: działalność naukowa, techniczna, oświatowa, gospodarcza a także organizacje państwowe i samorządowe.
- Obsługa osób fizycznych i prawnych w zakresie pozyskiwania środków pomocowych, dotacji, subwencji z programów skierowanych do tych osób.
- Współpraca z osobami fizycznymi i prawnymi w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków zewnętrznych takich jak fundusze państwowe, fundusze europejskie, fundusze międzynarodowe.
REALIZACJA CELÓW:
- Powołana fundacja realizuje postawione cele poprzez:
- Prowadzenie badań naukowych nad rozwojem sektora innowacyjności w różnych postaciach w tym procesowych, produktowych oraz usługowych, prowadzenie i propagowanie wyników badań dotyczących wpływu transferu innowacji na rozwój działalności gospodarczych tym samorządowych i państwowych.
- Współpracę z innymi organizacjami w ramach działań wskazanych w punkcie a.
- Prowadzenie badań, audytów, analiz zleconych przez inne podmiotu.
- Opracowanie i publikacja ekspertyz, audytów, analiz dotyczących działalności gospodarczych oraz innowacji.
- Udzielanie subwencji, grantów, stypendiów, dotacji w zakresie działalności w zakresie wskazanym w celach fundacji.
- Opracowanie oraz prowadzenie szkoleń, doradztwa, coachingu, mentoringu w zakresie prowadzenia działalności, transferu innowacji, uzyskania, rozliczania i prowadzenia projektów współfinansowanych z funduszy zewnętrznych.
- Tworzenie klastrów, stowarzyszeń, organizacji, których zadaniem będzie wsparcie przedsiębiorczości i promowanie postaw przedsiębiorczych, innowacyjnych, ekologicznych lub promocja i działania w obszarze badawczo-rozwojowym.
- Reprezentację interesów organizacji, które działają w obszarze celów Fundacji.
- Przygotowanie, organizację i prowadzenie eventów, targów, misji gospodarczych, wizyt studyjnych, konferencji, szkoleń, warsztatów, zjazdów, seminariów i innych form konsultowania i przekazywania wiedzy w obrębie celów fundacji zarówno w kraju jak i zagranicą.
- Prowadzenie działalności ekologicznej, edukacyjnej, doradczej, badawczo-rozwojowej, naukowej i szkoleniowej.
- Prowadzenie działań związanych z celami Fundacji zleconymi przez zewnętrzne organizacje.
- Współpraca z osobami fizycznymi oraz osobami prawnymi, które mogą wesprzeć działalność Fundacji technicznie, innowacyjnie, ekologicznie finansowo, szkoleniowo, doradczo, informacyjnie.
- Prowadzenie kampanii reklamowych i działań promocyjnych, których celem będzie promocja innowacyjności, internacjonalizacji przedsiębiorstw, zazielenienia przedsiębiorstw oraz promocja finansowania zewnętrznego na rzecz inwestycji.
- Wydawnictwo czasopism, magazynów, ulotek, publikacji oraz broszur i stron internetowych w zakresie objętym celami Fundacji.
- Organizowanie działalności eksperckiej i doradczej.
- Realizacja i współrealizacja inwestycji oraz przedsięwzięć gospodarczych służących celom statutowym Fundacji.
Fundacja świadczy usługi w zakresie:
- doradztwa technologicznego: udziela porad w zakresie komercjalizacji pomysłów, opracowywania strategii innowacyjnych, ochrony własności intelektualnej oraz tworzenia planów biznesowych;
- współpracy biznesu z nauką: inicjuje projekty, które umożliwiają współpracę między naukowcami a przedsiębiorcami, promując wymianę wiedzy i transfer;
- finansowania innowacji: pomaga w identyfikacji źródeł finansowania, takich jak dotacje, pożyczki i inne, które wesprą rozwój innowacyjnych projektów i przedsięwzięć;
- inkubacji: zapewnia wsparcie dla start-upów i młodych firm, umożliwiając im rozwijanie i testowanie ich innowacyjnych rozwiązań;
- internacjonalizacji: zapewnia wsparcie w rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych;
- transferu technologii: ułatwia transfer technologii, czyli przekazywanie wyników badań naukowych, patentów, know-how i innych rozwiązań technologicznych do sektora biznesowego w celu ich komercjalizacji;
- szkoleń i edukacji: organizuje warsztaty, szkolenia i konferencje, które mają na celu podnoszenie kompetencji przedsiębiorców i naukowców w zakresie transferu technologii i innowacji;
- HR BUSINESS PARTNER: przygotowuje indywidualne i profesjonalne plany działania dla firm w dziedzinie zarządzania personelem;
- wyjazdów studyjnych: organizuje międzynarodowe spotkania biznesowe do zawiązywania nowych relacji biznesowych.
Zawartość w przebudowie.
nr kontaktowy: 55 237 89 32
adres e-mail: fundacja@apmmgroup.com
ADRES:
Elbląski Park Technologiczny
ul. Stanisława Sulimy 1
pok. 332-334/ piętro 2
82-300 Elbląg
DANE FUNDACJI: KRS 0001038788, NIP 5783161985, REGON 525477419
SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa
NR KONTA: 94 1090 2617 0000 0001 5591 1424